برلین

تایید مدارک دانشجوئی

تایید مدارک تحصیلی :

پس از دریافت کد رهگیری مربوط به تشکیل پرونده تحصیلی، متقاضی با انتخاب گزینه " تایید مدارک " و تعیین نوع مدارک " تحصیلی و آموزشی " درخواست تایید مدارک و گواهی های آموزشی نموده و به همین منظور با انتخاب یکی از گزینه های ذیل نسبت به بارگذاری تصاویر آنها به صورت جداگانه و مجزا اقدام نماید.

 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • گواهی ریزنمرات میان دوره
 • گواهی پرداخت شهریه
 • مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمرات پایان دوره
 • گواهی یامدرک شرکت در دوره یا سمینار
  1.  

   توجه : 

  2. جهت تایید مدارک فوق، اخذ خروج دانشجوئی، تعویض گذرنامه و... دانشجو باید اصل کلیه مدارک بارگذاری شده در بخش الف ( مدارک مربوط به تشکیل پرونده دانشجوئی) را حضورا  جهت بررسی، تطابق  و تایید نهایی به مسئول مربوطه بخش کنسولی سفارت ارائه دهد.
  3. برای هر مدرک یا گواهی، دریافت کد رهگیری جداگانه الزامی بوده و قسمت تعداد صفحات فقط مربوط به صفحات بعدی همان مدرک (مانند ریزنمرات) می باشد.
  4. تائید مدارک تحصیلی فقط از طریق سامانه میخک  به صورت مجازی انجام و مدارک به مهر برجسته ممهور نخواهد گردید
   •  

       در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و به منظور تسریع در روند تایید مدارک تحصیلی دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی خارج ازکشور، مدارک دانشجویان فقط درسامانه میخک و به صورت مجازی تایید گردیده و برچسب صحت صدور بر روی مدرک الصاق نمی گردد.

     

    بدین منظور ضروری است متقاضیان تایید مدرک نسبت به آماده سازی مدارک و انجام امور ذیل اقدام نمایند؛

     

    االف ) آماده سازی مدارک

     

      مدارک موردنیاز:  متقاضی ابتدا مدارک ذیل را بافرمت های  JPG   و JPEG  و حداکثر حجم 300 کیلوبایت اسکن و برای بارگذاری آماده نماید.

    1 عکس پرسنلی  جدید ( تمام رخ، بدون کلاه و عینک و با رعایت شئونات اسلامی)

    2 کارت ملی

    3 صفحه اول گذرنامه معتبر ایرانی

    4 صفحه حاوی مهرآخرین خروج گذرنامه

    5- روادید تحصیلی، اقامت تحصیلی

    6 آخرین مدرک تحصیلی

    7 گواهی اشتغال به تحصیل و یا مدرک فارغ التحصیلی فعلی

    ( دانشجویان، گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی ثبت نام در دانشگاه متضمن نام دانشگاه، مقطع تحصیلی، تاریخ شروع به تحصیل و رشته تحصیلی را بارگذاری نمایند.)

    8 کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم، کفالت و یا تحصیلی برای آقایان و یا نامه سازمان نظام وظیفه عمومی مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل دانشجو.

     

    ب) ثبت نام در سامانه میخک به نشانی اینترنتی  https://mikhak.mfa.gov.ir    

    توجه :

    * برای ورود و ثبت اطلاعات در سامانه میخک فقط از مرورگر  Google Chrome  استفاده نمایید.

    * درحفظ و نگهداری رمز عبوری که  هنگام ثبت نام در سامانه انتخاب می نمایید اهتمام جدی داشته باشید.

    * درصورت تغییر کشور محل تحصیل و یا هرگونه اشتباه در انتخاب نمایندگی و بارگذاری مدارک فوق الذکر، متقاضی باید از طریق ثبت نام مجدد و تشکیل پرونده جدید دانشجوئی اقدام نماید

    * در صورتی که متقاضی رمز عبور را فراموش کرده باشد با انتخاب گزینه بازیابی، رمزعبور به نشانی الکترونیکی متقاضی ارسال خواهد شد.

    * درصورت عدم دسترسی به پست الکترونیک و یا اشتباه در درج آن دربخش اطلاعات فردی، متقاضی می تواند تصاویر گذرنامه و کارت ملی خودرا اسکن و به نشانی mikhak@webmail.mfa.ir ارسال نماید تا رمز عبور به به پست الکترونیک درخواست کننده ارسال گردد تا امکان ورود به سامانه و   ویرایش نشانی پست الکترونیک امکان پذیر گردد.

     

    تبصره :

   • جهت تایید کلیه مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمرات تحصیلی، دانشجویان مشغول به تحصیل در حوزه ایالت برلین، بایستی ابتدا مدارک مربوطه را به تایید اداره :
    • DIREKTORIN  LANDESAMT  FUR   BURGER–UND  ORDNUNGSANGELEGENHEITEN

     FRIEDRICHSTR. 219

     10953 BERLIN

     TELEFON: +49 (030) 90269-0

     رسانده و سپس تاییدیه آن اداره را در قسمت تایید مدارک بارگذاری نموده و اصل آن را جهت تایید الکترونیکی و نهایی حضورا به بخش کنسولی سفارت ارائه نمایند.

     دانشجویانی که مدارک مربوطه خود را از مراکز آموزشی ایالت های دیگری غیر از برلین  دریافت داشته اند، باید آنها را به تایید اداره  verwaltungamt  همان ایالت رسانده  و سپس تاییدیه آن اداره را در قسمت تایید مدارک بارگذاری نموده و اصل آن را جهت تایید الکترونیکی و نهایی حضورا به بخش کنسولی سفارت ارائه نمایند

    • درصورتی که متقاضی به داخل کشور مراجعت نموده و قصد تایید مدارک و گواهی های آموزشی صادره در خارج از کشور را داشته باشد، پس از انجام مراحل بالا، اصل مدارک به تایید رسیده توسط اداره verwaltungamt را به اداره امور دانشجویی، بورسها و مدارس خارج از کشور در وزارت امور خارجه  ارایه نماید تا از آن طریق تایید گردد.
     •