پیام سفیر

پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران به هم‌وطنان ایرانی مقیم آلمان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ایران بزرگ است و ایرانی سرفراز و تاثیرگذار در تاریخ و سرنوشت بشر.

امروز ما ایرانیان پاسدار عظمت و شکوه دیرینه ایران و تداوم‌بخش سرفرازی ایران هستیم. ایران امروز ایرانی است در مسیر پیشرفت همه جانبه و نیز استقرار و استحکام نظامی که بر حق و حرمت هر ایرانی پای می‌فشارد و می‌کوشد تا با ارزشهای والای اسلامی که در رأس آنها عدالت و اخلاق است، خلاهایی که احیانا در نظام‌های کنونی بشری وجود دارد را پر نماید.

ما در راستای ساختن ایرانی گام برمی داریم که هم برخوردار از همه مزایای بشری و دستاوردهای انسان در عرصه های سیاسی و اقتصادی و فکری جهان باشد و هم با روح فرهنگ ایرانی و اسلامی سازگار. 

خداوند بزرگ را سپاسگزارم که افتخار نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور بزرگ آلمان (که میزبان انبوهی از هم میهنانم است) به اینجانب سپرده شد. با قاطعیت باید گفت که میانگین شخصیت، منزلت، آگاهی، تخصص، مهارت و توان مدیریت ایرانیان در جهان از دیگر ملتهای مهاجر مقیم بالاتر است که این خود نشانه شایستگی ایران و شما ایرانیان عزیز است. 

باید دست در دست یکدیگر نهیم و در جهت اعتلای میهین اسلامی، تقویت حرمت و غیرت ایرانی و پیشتازی در عرصه مردم‌سالاری در منطقه‌ای که امروز نیازمند یک الگوی مردم‌سالار است، بکوشیم.

اینجانب به عنوان خدمتگزار کشور و مردم ایران می‌کوشم تا زمینه ارتباط نیکوتر، بهتر و آسانتر این سفارت را برای هم‌وطنان عزیزم فراهم سازم و انتظار است که هم‌میهنان عزیز و بزرگوار نیز از هرگونه مساعدت برای اعتلای وطن دریغ نورزند. مطمئن باشید که نظام جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی آن در آلمان در جهت دفاع از حق و حرمت هم‌وطنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد ورزید.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان