برلین

اطلاعیه‌های بخش کنسولی

بنام خدا

اطلاعیه

*** تغییر آدرس سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی***

بدین وسیله به اطلاع کلیه ایرانیان عزیز مقیم حوزه سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین می رساند، وزارت امورخارجه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ""به اطلاع هموطنان گرامی می رساند که نظر به گسترش تدریجی و تسهیلات برای ایرانیان خارج از کشور و به منظور سهولت و یکپارچگی امور مربوطه، کلیه مواردی که پیش از این از طریق سامانه تائید اسناد کنسولی (تاک) صورت می گرفت به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) به آدرس mikhak.mfa.ir انتقال یافته است."" 

 

بنام خدا

باطلاع کلیه ایرانیان عزیز مقیم حوزه کنسولی برلین می رساند که کانال ارتباطی consulberlin@ جهت اطلاع شما هموطنان عزیز از آخرین قوانین و تحولات کنسولی دایر می باشد که می توانید با عضویت در آن در جریان امور کنسولی قرار بگیرید.

 

 

بنام خدا

اطلاعیه مهم

راه اندازی گذرنامه الکترونیک

***رویه جدید ثبت و ارسال درخواست های صدور گذرنامه و برگ عبور***

 

بدین وسیله به اطلاع کلیه ایرانیان عزیز مقیم حوزه سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین می رساند، از تاریخ سه شنبه مورخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ مطابق با ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ کلیه درخواست های صدور گذرنامه و برگ عبور فقط از طریق ثبت الکترونیکی انجام می پذیرد.
بدین منظور هموطنان عزیز می بایست جهت درخواست گذرنامه جدید یا برگ عبور پس از ورود به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی(میخک) به آدرس: mikhak.mfa.gov.ir  و تشکیل پرونده و ثبت نام اولیه، با استفاده از منوی درخواست صدور گذرنامه یا برگ عبور ، نسبت به تکمیل فرم درخواست و بارگذاری مدارک مورد نیاز، با دردست داشتن شماره رهگیری ارسالی از طریق ایمیل، به این نمایندگی مراجعه نمایند. (قابل ذکر است فایل راهنمای متقاضیان در سامانه میخک موجود می باشد.     mikhak.mfa.gov.ir/help/pdf )

 

 

 

 

اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه وضعیت مشمولین ایرانی خارج از کشور

 

ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، تسهیلات مربوط به تردد مشمولین مقیم خارج از کشور 

۱- کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد نمایند. آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان نظام وظیفه  عمومی از کشور خارج گردیده اند، مدت ۳ سال اقامت آنها پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد.

۲- کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که بیش از ۸ سال غیبت دارند صرفا تا پایان سال جاری می توانند به کشور تردد نمایند، لذا در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه یا انجام خدمت ضرورت اقدام نمایند.

۳- مهر خروج ویژه مشمولین بر اساس سال تولد مشمول و طبق جدول ذیل درج می گردد .

 

سال تولد

مهلت تردد

کلیه متولدین سال های ۱۳۷۴/۱/۱ لغایت ۱۳۷۸/۱۲/۲۹

۱۴۰۰/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۳

۱۳۹۹/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۲

۱۳۹۸/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۱

۱۳۹۷/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال های ۱۳۷۰/۱۲/۲۹ لغایت ۱۳۵۵/۱/۱

۱۳۹۶/۱۲/۲۹

 

نکات مهم:

۱-مشمولینی که مهرتردد تا اطلاع ثانوی را در سال جاری دریافت نموده اند، نسبت به اصلاح آن تا پایان سال جاری اقدام نمایند و تا پایان سال ۱۳۹۶ تردد مشمولین با مهر مذکور بلامانع است.

۲-بر اساس قانون کلیه افراد مشمول که دارای ۵۰ سال تمام باشند از خدمت نظام وظیفه معاف بوده و شناسنامه عکسدار آنان به منزله کارت معافیت از خدمت می باشد.

۳-کلیه مشمولین متولد سالهای ۱۳۴۶ لغایت ۱۳۵۴ مشمول عفو رهبری بوده و مهر خروج ویژه مشمولین به آنان تعلق نمی گیرد.

مدارک لازم:

  • ۱- اصل گذرنامه معتبر
  • ۲- تکمیل پرسشنامه مخصوص صدور مجوز خروج مشمولان خارج از کشور ملصق به عکس (فرم درخواست خروج مشمولین)
  • ۳- یک قطعه عکس ۵ /۴ × ۵ /۳رنگی جدید بیومتریک تمام رخ با زمینه روشن بدون کلاه و عینک
  • واریز بانکی هزینه استعلام (فقط برای اولین بار) و هزینه صدور مهر خروجی مشمولین به حساب جاری سفارت جمهور ی اسلامی ایران در برلین

 

 

متقاضیان تسهیلات غیر ارزی

بر اساس اعلام اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به آگاهی می‌رساند ، انجام کلیه امور دانشجوئی مربوط به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور از جمله تسهیلات غیر ارزی باید فقط از طریق سامانه میخک پیگیری گردد.

آن گروه از مشمولین خدمت وظیفه عمومی که غیبت نداشته اند و درخواست دریافت معافیت تحصیلی یا تمدید معافیت تحصیلی دارند، باید برای پیگیری امورمعافیت و مکاتبه با سازمان نظام وظیفه عمومی از طریق سامانه میخک اقدام نمایند.

 

اطلاعیه مهم دانشجویی

 

قابل توجه کلیه دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع تحصیلی و کلیه دانشگاه‌ها،

در راستای تحقق دولت الکترونیک و خدمت‌رسانی بهینه و تکمیل و همگانی شدن خدمات مرتبط با تأیید اسناد و مدارک تحصیلی، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان محترمی که درخواست تایید مدارک زیر را دارند می‌رساند:

- گواهی اشتغال به تحصیل (جهت اخذ ارز دانشجویی و یا ارائه به مقامات اداری داخل کشور)

- گواهی پرداخت شهریه

- ریزنمرات تحصیلی (در حال تحصیل) و گواهی پیشرفت تحصیلی

- مدارک فارغ التحصیلی

- مدارک دبستانی و دبیرستانی

- مدارک دوره های مختلف آموزشی–دانشجویی

قبل از مراجعه به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران می‌بایست اقدامات زیر را انجام دهند:

١- ثبت نام در سامانه جامع تائید اسناد (میخک) در منوی امور کنسولی سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین

٢- تکمیل اطلاعات و فرم‌های مربوطه و بار گذاری مدارک مورد نیاز با کیفیت مناسب در سامانه میخک و سپس انتظار جهت تایید از سوی بخش دانشجویی

٣- پس از دریافت تاییدیه، مراجعه حضوری به بخش کنسولی با همراه داشتن کد رهگیری

لازم به توجه است که اصل مدارک فارغ التحصیلی و اصل ریز نمرات مقطع تحصیلی قبل از بارگذاری در سایت بایستی به تایید سازمان امور اداری آلمان (Bundesverwaltungsamt به شماره تلفن ۰۲۲۱۷۵۸۴۱۰۰) برسد.

 

 

کارت های ملی قدیمی برای انجام امور کنسولی در سفارت تا اطلاع ثانوی دارای اعتبار خواهند بود

به اطلاع هموطنان گرامی می رساند کارت های ملی قدیمی صرفا برای انجام امور کنسولی در سفارت تا اطلاع ثانوی اعتبار خواهد داشت. بدیهی است به محض مشخص شدن وضعیت صدور کارت های ملی هوشمند جدید نحوه ثبت نام و صدور آن به اطلاع عموم هموطنان عزیز خواهد رسید.

ضمنا در صورت نیاز به کارت ملی برای انجام امور اداری در داخل کشور ؛ متقاضی ابتدا می بایست نسبت به تعویض آن در دفاتر پیشخوان دولت اقدام و سپس با ارائه رسید درخواست تعویض امور اداری خود را پیگیری نمایند