امروز جمعه  ۴ بهمن ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۸/۰۱- ۱۱:۲۸ - مشاهده: ۵۳

اطلاعیه جدید سامانه میخک(امور سجلی، وقایع اربعه،...)

اطلاعیه جدید سامانه میخک(امور سجلی، وقایع اربعه،...)

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ به آگاهی هم وطنان عزیز می­رساند:

  در راستای سیاست­­های دولت مبنی بر ایجاد بستر الکترونیک برای ارائه خدمات کنسولی به هم­وطنان مقیم خارج از کشور، وزارت امور خارجه در سال جاری سامانه میخک (مدیریت خدمات یکپارچه کنسولی) را راه­اندازی کرده است. هدف از ایجاد این سامانه تسریع امور، حذف ترددهای اضافی، کاهش مبادلات اسناد کاغذی و ارائه تسهیلات بیشتر است. از این رو همه درخواستهای مربوط به صدور گذرنامه و روادید، امور سجلی، وقایع اربعه، گواهی عدم سوء پیشینه،وکالتنامه و ... را از این طریق انجام می­شود.

   از هموطنــان گرامی درخواست میشود برای انجــام امور سجلی، وقایع اربعه (ثبت ازدواج، طلاق، فوت و صدور شناسنامه برای فرزندان زیر 15 سال) با مراجعه به سایت  http://mikhak.mfa.gov.ir   ابتدا نسبت به ثبت درخواست الکترونیکی و اخذ کد رهگیری اقدام نموده و سپس با تعیین وقت در تاریخ مقرر به سرکنسولگری مراجعه کنند.

  هموطنانی که قبلا از سایت تعیین وقت نوبت گرفته­ اند نیز قبل از مراجعه به سرکنسولگری باید به سامانه میخک مراجعه کرده و اقدام به ثبت درخواست نمایند. بدیهی است پذیرش درخواستها به روش قدیمی (تکمیل فرم کاغذی) امکان پذیر نخواهد بود.

  شایان ذکر است صدور شناسنامه برای فرزندان بالای 18 سال و همچنین بانوان خارجی که با اتباع ایرانی ازدواج میکنند فعلاً و تا اطلاع ثانوی به روش قدیمی انجام می­شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما