امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۷/۱۱/۱۲- ۱۳:۳۷ - مشاهده: ۱۳۸

قاسمی در واكنش به اعلام ساز و كار مالی اروپا با ایران : استقبال می كنیم اما این گام اول است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از اعلام ساز و كار مالی اتحادیه اروپا با ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اقدام اخیر اتحادیه اروپایی برای ثبت و اعلام سازوكار ویژه مالی با ایران را اولین گام اروپا در انجام تعهدات خود در قبال ایران مندرج در بیانیه ماه می ۲۰۱۸ وزرای خارجه ایران و سه كشور اروپایی، دانسته و خواهان اجرایی شدن كامل تمامی تعهدات اتحادیه اروپا در كوتاه ترین زمان ممكن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از اعلام ساز و كار مالی اتحادیه اروپا با ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اقدام اخیر اتحادیه اروپایی برای ثبت و اعلام سازوكار ویژه مالی با ایران را اولین گام اروپا در انجام تعهدات خود در قبال ایران مندرج در بیانیه ماه می ۲۰۱۸وزرای خارجه ایران و سه كشور اروپایی، دانسته و خواهان اجرایی شدن كامل تمامی تعهدات اتحادیه اروپا در كوتاه ترین زمان ممكن است.

قاسمی افزود: پس از خروج آمریكا از برجام با وجود مواضع سیاسی اتحادیه اروپایی در ارتباط با حفظ برجام و ضرورت انتفاع اقتصادی ایران از آن و اقدامات محدود اتحادیه همچون بروز رسانی مقررات مسدود ساز، متاسفانه تاكنون نتیجه ملموس و اقدام عملی در راستای انتفاع ایران را شاهد نبوده ایم. اقدام اتحادیه اروپا در تاسیس سازوكار ویژه مالی بسیار دیر صورت گرفت و لازم است سه كشور و اتحادیه اروپایی اطمینان حاصل نماید كه این اقدام بخشی از تحریم های غیرقانونی آمریكا را جبران نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعامل سازنده با اتحادیه اروپایی و كشورهای عضو براساس احترام و تامین منافع متقابل آمادگی دارد. در عین حال با توجه به اجرای محدود و ناقص و همراه با تاخیر فراوان تعهدات اتحادیه اروپا در بیانیه می ۲۰۱۸اعتقاد دارد كه اتحادیه اروپا می‌بایست این اقدام و سایر تعهدات خود را برای بهره مندی مردم ایران از منافع اقتصادی برجام تسریع نماید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما