فرانکفورت

تشکیل پرونده دانشجویی

تشکیل پرونده دانشجویی و تایید مدارک تحصیلی

 

در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و به منظور تسریع در روند تایید مدارک تحصیلی از تاریخ  96/10/01    تایید مدارک تحصیلی دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی خارج ازکشور فقط در سامانه میخک و به صورت مجازی تایید گردیده و برچسب صحت صدور بر روی مدرک الصاق نخواهد گردید.

 

بدین منظور ضروری است متقاضیان تایید مدرک نسبت به آماده سازی مدارک و انجام امور ذیل اقدام نمایند؛

 

الف ) آماده سازی مدارک

 

مدارک موردنیاز:  متقاضی ابتدا مدارک ذیل را بافرمت های  JPG    و JPEG  و حداکثر حجم 300 کیلوبایت اسکن و برای بارگذاری آماده نماید.

1 –عکس پرسنلی  جدید (  تمام رخ ، بدون کلاه و عینک وبا رعایت شئونات اسلامی )

2 –کارت ملی

3 –صفحه اول گذرنامه معتبر ایرانی

4 –صفحه حاوی مهرآخرین خروج گذرنامه

5- روادید تحصیلی، اقامت تحصیلی

6 –آخرین مدرک تحصیلی

7 –گواهی اشتغال به تحصیل ویا مدرک فارغ التحصیلی فعلی

( دانشجویان، گواهی اشتغال به تحصیل ویا گواهی ثبت نام در دانشگاه متضمن نام دانشگاه، مقطع تحصیلی، تاریخ شروع به تحصیل و رشته تحصیلی را بارگذاری نمایند.)

8 –کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم، کفالت ویا تحصیلی برای آقایان ویا نامه سازمان نظام وظیفه عمومی مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل دانشجو.

 

ب) ثبت نام در سامانه میخک به نشانی اینترنتی mikhak.mfa.ir    

توجه :

* برای ورود و ثبت اطلاعات در سامانه میخک فقط از مرورگر  Google Chrome  استفاده نمایید.

* درحفظ و نگهداری رمز عبوری که  هنگام ثبت نام در سامانه انتخاب می نمایید اهتمام جدی داشته باشید.

* درصورت تغییر کشور محل تحصیل ویاهرگونه اشتباه در انتخاب نمایندگی، متقاضی می تواند ازطریق ویرایش اطلاعات فردی نسبت به تغییر نماندگی انتخابی خود اقدام نماید تا پرونده درکشور محل اقامت متقاضی قابل بررسی باشدبررسی باشد.

* درصورتی که متقاضی رمز عبور را فراموش کرده باشد با انتخاب گزینه بازیابی، رمزعبور به نشانی الکترونیکی متقاضی ارسال خواهد شد.

* درصورت عدم دسترسی به پست الکترونیک ویا اشتباه در درج آن دربخش اطلاعات فردی، متقاضی می تواند تصاویر گذرنامه و کارت ملی خودرا اسکن و به نشانی mikhak@webmail.mfa.ir ارسال نماید تا رمز عبور به به پست الکترونیک درخواست کننده ارسال گردد تا امکان ورود به سامانه و ویرایش نشانی پست الکترونیک امکان پذیر گردد.

 

ج ) تشکیل پرونده تحصیلی   

1- تشکیل پرونده تحصیلی با بارگذاری مدارک مورد نیاز (بند الف) و دریافت کد رهگیری

2- چنانچه متقاضی مدارک لازم برای تشکیل پرونده را بصورت ناقص ویا ناخوانا بارگذاری نموده باشد، می بایست آنها را دوباره بارگذاری نموده و کدرهگیری جدید دریافت نماید.

 

د ) درخواست تایید مدارک :

  1. پس از دریافت کد رهگیری مربوط به تشکیل پرونده تحصیلی، متقاضی با انتخاب گزینه " تایید مدارک " و تعیین نوع مدارک  " تحصیلی و آموزشی " درخواست تایید مدارک و گواهی های آموزشی نموده و به همین منظور با انتخاب یکی از گزینه های ذیل نسبت به بارگذاری تصاویر آنها به صورت جداگانه و مجزا اقدام نماید.
  2. گواهی اشتغال به تحصیل
  3. گواهی ریزنمرات میان دوره
  4. گواهی پرداخت شهریه
  5. مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمرات پایان دوره
  6. گواهی یامدرک شرکت در دوره یا سمینار

 

توجه  

  • برای هرمدرک یاگواهی، دریافت کدرهگیری جداگانه الزامی بوده و قسمت تعداد صفحات فقط مربوط به صفحات بعدی همان مدرک ( مانند ریزنمرات ) می باشد.

 

* از تاریخ 1396/10/01  تائید مدارک تحصیلی فقط از طریق سامانه میخک  به صورت مجازی انجام و مدارک به مهر برجسته ممهور نخواهد گردید.

 

تبصره :

  • اصالت مدارک فارغ التحصیلی توسط بخش دانشجویی سر کنسولگری از مراجع رسمی و مرتبط ( مراکز آموزشی صادرکننده مدرک ) استعلام می گردد.
  • بدین منظور ضروری است متقاضی  اجازه نامه مربوطه را تنظیم و امضا نموده و پس از تهیه کپی اصل آن را به مرکز آموزشی مربوطه ارسال و کپی را به همراه تصویر مدرک آموزشی و یک طغری پاکت ملصق به تمبر کافی جهت پست سفارشی که آدرس مرکز آموزشی مربوطه به عنوان گیرنده در پشت آن درج گردیده باشد، به سرکنسولگری ارایه نماید.
  • ضروری است متقاضی جهت حصول اطمینان ( معمولا 3 الی 4 هفته پس از استعلام از مرکز آموزشی ) از دریافت پاسخ استعلام، مراتب را از سرکنسولگری و بوسیله تماس تلفنی با شماره    06956000722  از ساعت 14:30 تا  16:30پیگیری نماید.

درصورتی که متقاضی به داخل کشور مراجعت نموده و قصد تایید مدارک و گواهی های آموزشی صادره در خارج از کشور را داشته باشد، پس از انجام مراحل بالا، اصل مدارک را به اداره امور دانشجویی، بورسها و مدارس خارج از کشور ارایه نماید