فرانکفورت

گذرنامه مخدوشه

تعریف گذرنامه مخدوشه:

گذرنامه مخدوشه به گذرنامه ای گفته می شود که سهوا آبدیده، سوخته، فرسوده، خط خورده و یا به هر نوع دیگر خدشه دار شده باشد.

 

چـنانـچه گـذرنـامه شما به هر دلیل مخدوش شده است، می بایستی با حضور در محل سرکنسولگری درخواست صدور گذرنامه جدید فرمایید. حضور متقاضی در سرکنسولگری الزامی است.

مدارک عمومی برای همه متقاضیان:

  1.  
  2. ارائه اصل گذرنامه مخدوشه 
  3. اصـل شـناسـنامه – شـناسـنـامه افراد بالای ۱۵ سال می بایستی عکسدار باشد. هموطنانی که سن آنان بالای ۱۵ سال بوده ولی شناسنامه ایشان بدون عکس باشد، می بایستی ابتدا جهت تعویض شناسنامه به بخش مربوطه مراجعه فرمایند.
  4. اصل کارت ملی برای متقاضیان بالای ۱۵ سال – چنانچه کارت ملی ندارید، لطفا ابتدا به بخش مربوطه مراجعه فرمایید.
  5.  فایل عکس ۵ /۴ × ۵ /۳ بیومتریک رنگی کاملا جدید (مربوط به سال جاری) زمینه سفید (عکاسی حرفه ای یا حداقل با دستگاه های Fotoautomat) بدون هرگونه عینک، عکس بانوان با حجاب اسلامی، عکس آقایان بدون کلاه جهت بارگذاری در سامانه میخک 
  6. پرداخت هزینه صدور گذرنامه طبق جدول هزینه های کنسولی  و ارائه کپی ازKontoauszug   -  پرداخت با کارت بانکی EC-Karteنیز در سرکنسولگری امکان پذیر خواهد بود.
  7. پاکت برگشت به شکل توضیح داده شده در لینک مقابل: لینک - نحوه تهیه پاکت برگشت
  8. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان بالای ۱۸ سال کاملآقایان دارای ۱۸سال سن و بالاتر که کارت پایان خدمت یا معافیت دریافت نکرده اند، می بایستی علاوه بر رعایت مراتب بالا، به بخش «مهر خروج مشمولین »در همین سایت مراجعه نمایند.

۳) کپیمدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت پایان خدمت/معافیت  فقط در صورتی به جای اصل آنها قابل پذیرش خواهد بود که از طریق وزارت امور خارجه در تهران (ساختمان شماره ۳، اداره گذرنامه و روادید) و یا یکی از دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در شهرهای شیراز، تبریز و مشهد و ساری و ... برای این نمایندگی از طریق اتوماسیون اداری ارسال  .

۴) کلیه پرسشنامه ها و درخواستهای مربوط به صدور گذرنامه فرد زیر ۱۸سال سن باید توسط پدر و یا قیم قانونی وی امضاء شوند.

۵) برای کلیه اتباع ایرانی، حتی نوزادان، گذرنامه جداگانه صادر می شود. امکان درج همراه در گذرنامه وجود ندارد.

اگـر بـرای اولین بار تـقـاضای گـذرنـامه می نمایید یا گـذرنامه کـنونی شما در خـارج از آلـمان صـادر شده است، می بایستی به صورت حضوری و با داشتن کد رهگیری از سامانه میخک  http://mikhak.mfa.ir  درخواست گذرنامه فرمایید.

چنانچه گذرنامه کنونی شما در سرکنسولگری فرانکفورت صادر شده باشد، جهت تجدید آن نیاز به مراجعه حضوری نبوده و می توانید بعد از تکمیل پرونده و ثبت نام در سامانه میخک  و دریافت کد رهگیری  http://mikhak.mfa.ir مدارک خود را از طریق پست (به توضیحات مربوط به پست و پاکت برگشت توجه شود) ارسال نمایید. حتما توجه فرمایید که برای درخواست پستی، ارسال «اصل شناسنامه» به سرکنسولگری کاملا ضروری می باشد، چنانچه اصل شناسنامه ضمیمه نباشد، مدارک شما بدون انجام کار بازپس فرستاده خواهد شد. لطفا به سایر مدارک مورد نیاز در همین صفحه نیز توجه فرمایید.

لینک راهنمای سامان میخک  http://mikhak.mfa.ir/help.pdf